Translate

poniedziałek, 5 lutego 2018

Shalom czyli PozdrawiamMiałem nie pisać już nic o polityce a szczególnie o ostatnich wydarzeniach jakie miały miejsce między Polską a Izraelem , tym bardziej , że własnie stamtąd wróciłem. Szkoda mi tych ludzi , którzy po jednej i drugiej stronie przez lata pracowali aby zbliżyć nasze narody a jest ich wielu . Jednak pewien wpis czy też post jak to woli:) na forum internetowym , które nota bene jest w zdecydowanej większości polskie : " Make My Day " jak to mówią hamerykanie , ba myśle ,że nie tylko dzień  , spowodował to ,że wierze ,ze wszystko można naprawić . Myśle podobnie jak autorka posta ,że to może od Boga. Mozliwe "Najwyzszy "się w koncu zdenerwował na te dwa najbardziej krnąbne narody, które pozbawione panstwa , mające za sąsiadów odwiecznych wrogów , walczące o swoje miejsce , powstają jak ten Fenkis z popiołow a nie mogą się dogadać ze sobą . Może niech sie za to unormowanie stosunków wezmą normalni ludzie a nie politycy Zacytuje więc wpis , który mnie zainspirował a spowodował lawinę , w pozytywnym słowa tego znaczeniu , bo ludzie zaczeli się zapraszać nawzajem

"W zwiazku z ostatnimi wydarzeniami w grupie na tle politycznym itd. itd. mysle ze pewne zachowania wynikaja z postrzegania nas. Owszem ludzie zwiedzaja Izrael itd. i milo i przyjemnie jest ale jednak nacja ktora tu mieszka nie do konca byc moze sie wszystkim podoba. Mysle ze to nie kwestia niecheci, ale nieznajomosci sprawy. Budynki to nie ludzie.
Tym samym bardzo serdecznie zapraszam do siebie do domu. Prawie w kazdy Szabat drzwi sa otwarte dla tych ktorzy chca przyjsc i z nami zjesc obiad. "
Nie pozostaje mi nic innego , kiedy zobaczę grupę turystów z Izraela aby podejść i pierwszy podać ręke ,zapytać czy w czyms nie pomóc , to ich na pewno zaskoczy i myślę ,że pozytywnie . Własnie do tego namawiam wszystkich moich znajomych, no bo jak mówił dla niektórych: Mesjasz dla innych ,Rabbi czy Prorok " Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem.
Słonce zachodzi tak jak na tym zdjęciu , które zrobiłem miesiąc temu na granicy z Gaza Strip , Pokoj dla wszystkich , którzy tam mieszkaja Izraelitów , Arabów i wszystkich , którzy odwiedzają te przepiękne miejsca
„Dam ci potomstwo i ziemię; przez twoje potomstwo będą błogosławione wszystkie narody.” (por. 1 Mojż.17)


Zachęcam do przeczytania wielu uwag i dyskusji jakie się wywiazały miedzy Polakami , Zydami  na moim profilu

Link do Facebooka i uwag ,zapraszam


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz